Aktualności

Costa Blanca – najpiękniejsze wybrzeże Hiszpanii

10 sierpnia 2017

Costa Blanca – najpiękniejsze wybrzeże Hiszpanii

Wybrzeże Costa Blanca charakteryzuje się wspaniałym klimatem przez cały rok (ok. 320 słonecznych dni w roku). Region obejmuje fragment wybrzeża Morza Śródziemnego o długości ok. 250 km, położony między stolicą regionu Walencją a Alicante, z popularnymi kąpieliskami.

Costa Blanca czyli „Białe Wybrzeże”, które swą nazwę zawdzięcza bieli kwiatów migdałowca, krajobrazowi wapiennych skał oraz bieli piaszczystych plaż. Światowa Organizacja Zdrowia uznała je za jedno z najzdrowszych miejsc do wypoczynku w Europie. Wszystkie plaże w okolicy zostały uhonorowane – za wyjątkową czystość wody i doskonale utrzymane wybrzeże – Błękitną Flagą, przyznawaną przez międzynarodowych ekspertów najlepszym kąpieliskom w Europie.

Costa Blanca to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie jesteś wielbicielem biernego wypoczynku, piaszczyste plaże i szum fal wymienić możesz na gwar miejskich uliczek lub sport. Atrakcje, jakie czekają na turystów zaskoczą i zadowolą nawet największych poszukiwaczy przygód. Wielbiciele aktywnego wypoczynku spróbować mogą swoich sił w sportach wodnych, nurkowaniu, albo zagrać w golfa. Na dzieci czeka cała gama aquaparków i parków tematycznych w okolicy Benidorm (Terra Mitica, Terra Natura, Aqualandia). Costa Blanca słynie z najwyższej klasy pól golfowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, większość klubów otworzyła szkoły dla początkujących graczy.

Znajduje się tu wiele zabytków, które warto zwiedzić i wiele miejsc, które trzeba zobaczyć. Miasto Torrevieja to duża miejscowość uzdrowiskowa, położona między morzem, a dwoma słonymi lagunami. W okolicy znajdują się laguny błotne. Tutejszy mikroklimat sprzyja chorym na serce lub astmę. To także doskonałe miejsce do zwiedzania: warto zobaczyć miasto torreadorów – Walencję, piękną i klimatyczną Murcję, starożytne Elche i Cartagenę.

Jeżeli szukacie Państwo urozmaiconego wypoczynku – Costa Blanca jest idealna!